چهارشنبه بیست و نهم اسفند 1386

یک دیری یکی از 7 قهرمان اجتماعی سال شهرداری تهران شد

سایت خبری بندر دیر{حسین فخرایی }

نشریه همشهری وابسته به شهرداری تهران به سنت هرساله خود اقدام به معرفی ۷ قهرمان اجتماعی کشور نمود . در لیست سال ۷۶ این نشریه اسامی زیر به چشم می خورد:

۱ـ حسین فاطمی ( قویترین مرد ایران ـ قهرمانی که یک کودک را از خطر مرگ نجات داد ) ۲ـ گروهبان مجتبی جعفرنیا ( برادر دهقان فدارکار ـ پلیسی که ۱۷۰ مسافر را از برف و سرما نجات داد ) ۳ـ عبدالمحمد شعرانی ( معلم روستای که برای بچه هایش وبلاگ درست کرد..او و وبلاگش اکنون جهانی شده اند .. با توجه به جهانی شدن وبلاگ او و مدرسه اش توانسته امکانات چشمگیری برای مدرسه دست و پا کند... او در رساندن آب و ساخت جاده برای روستا نقش مهمی داشته است)۴ـ دکتر هرمز اسدی ( دانشمندی که جانش را سر محیط زیست گذاشت ) ۵ ـ موسسه رویان ( این موسسه هم جزء قهرمانان اجتماعی است چرا که جایی است برای پیشرفت جوانان ایرانی ) ۶ـ سرباز بی نام و نشان ( نگهبان بانکی که کارش راواقعاْ درست انجام داد و  مانع سرقت مسلحانه میلیاردی از بانک شد . نام او بزودی اعلام می شود ..) ۷ ـ دکتر حبیب الله دهمرده ( استاندار سیستان و بلوچستان ـ مردی بجای ۱۰ مرده ـ استانداری که برای نجات جان انسانهای در سیل مانده  به آب زد )

نکته قابل توجه حضور یک جوان دیری از استان بوشهر در این لیست ۷ نفره می باشد که باعث تحسین طیف گسترده ای از مطبوعات چی های کشور قرار گرفته است.. در همین راستا تحریریه برخی از نشریات معتبر کشوری نوروز را در کوچک ترین مدرسه ایران سپری خواهند کرد.آنها قرار است از نزدیک با دانش آموزان کم جمعیت ترین مدرسه ایران آشنا شوند.. برخی روزنامه نگاران کشور از نشریات اعتماد..اعتمادملی .. قدس .. کارآفرین .. همشهری .. چلچراغ نوروز را میهمان کم جمعیت ترین مدرسه ایران و بزرگترین بندر صیادی کشور خواهند بود..

گروه نویسندگان سایت خبری دیر نیوز این افتخار را به همراه همیشگی سایت ویکی از نویسندگان و گردانندگان سایت صمیمانه تبریک می گوید.

آدرس وبلاگ کم جمعیت ترین مدرسه ایران www.dayyertashbad.blogfa.com  

نوشته شده توسط دیر نیوز در 9:16 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و هشتم اسفند 1386

نوروز می آید

سایت خبری بندر دیر ـ حمید شعرانی   . عکس : حسین فخرایی

نوروز می آید..

( عکس از روستای تنگ خوش)

نوروز می آید و اینجا ( بندر ) شالوها در آسمان می رقصند...نوروز می آید و اینجا عبدو پسرک پاپتی بندر شاید با خود این شعار نوروزی را سر دهد که : عید ما نوروز ما   جومه ی کهنه ی هر روز ما ... نوروز می آید فارغ از همه چیز و همه کس.. نوروز کاری به اصلاح طلب و اصولگرا ندارد .. نوروزی کاری به شمارش صندوق های رای ندارد .. او کاری به دور دوم انتخابات هم ندارد .. او می خواهد همه را یکجا جمع کند... نوروز می آید و شالوها با ناخدای پیر بندر ابراز احساسات می کنند.. ناخدا سلطان که دیگر بجای سکان لنج و کشتی باید دسته ویلچرش را بچرخاند.. باز هم نوروز در راه است و این بار نوروز بندر بدون بشیری ( پزشک و پرستار و تزریقات چی و همه کاره ی بندر ) طی خواهد شد .. نوروز می آید بدون حضور جوانانی که روزی بندر به آنان می نازید و اکنون... نوروز میآید و اینبار بندر میزبان ۵ شهید گمنام است.. نوروز می آید و باز هم بندر شاهد رقابت انتخاباتی خواهد بود.. نوروز می آید با بنزین آزاد ... نوروز که می آید همه چیز و همه کس نو می شود ... نمی دانم نو می شویم یا نه ...... نوروز که می آید دیگر پیرمردهای قدیمی بندر برخی دوستان خود را نخواهند دید .. نوروز که می آید همه و همه و همه خوشحال اند.... نوروز که می آید دیری باشی و هر جای ایران و هر جای دنیا که باشی باید اینروزها را در ولایت خود سپری کنی و قطعاْ سری به بندر پدران و مادرانت خواهی زد......نوروز که می آید عبدو پسرک پاپتی بندر کوچه های محله عربها و خنیاء را در می نوردد و سر از بازار و سید صفا در می اورد درحالی که خود بچه ی ناف باغ است .... نوروز که میآید عبدو پسرک پاپتی بندر تکلیف نوروزی را کنار می گذارد و تکلیفهای نوروزی دیگر انجام می دهد..... اینجا پدرانی و مادرانی چشم انتظار دیدن فرزندان خودند.... نوروز که می آید یعنی یکسال رفت... یکسال بندر رفت..

نوشته شده توسط دیر نیوز در 6:50 |  لینک ثابت   • 

دوشنبه بیست و هفتم اسفند 1386

حاجیانی : از مردم تشکر می کنم

عبدالله حاجیانی نماینده دو دوره مردم در مجلس شورای اسلامی و نامزد هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که نتوانست آراء لازم را جهت حضور درمجلس بدست آورد در گفتگویی تلفنی با سایت خبری دیرنیوز از حضور همه مردم در انتخابات تقدیر و تشکر کرد و گفت : خوشحالم که بازهم از یک آزمون دیگر سربلند بیرون آمده ام... او افزود : احساس تکلیف کردم که در انتخابات نامزد شوم و مردم نیز احساس تکلیف کردند و در پای صندوقهای رای حضور یافتند پس هم من و هم مردم وظیفه خود را انجام داده ایم .. من از همه کسانی که در ایام انتخابات در ستاد حقیر بدون هیچ چشمداشتی فعالیت نموده اند نیز تشکر می کنم .. حاجیانی در جواب این سئوال ما که با توجه به شایعات موجود که ایشان از یکی از نامزدهای انتخابات حمایت خواهد کرد نیز گفت : من هیچ تصمیمی در این باره نگرفته ام و در وهله اول همه طرفداران من مختار و آزادند هرکس را که صلاح دیدند انتخاب کنند و اگر هم بخواهم از کسی حمایت کنم قطعاْ با مشورت دوستان خواهد بود.

گفتنی است عبدالله حاجیانی در انتخابات مجلس شورای اسلامی از سوی گروهی خاص بشدت مورد تخریب قرار گرفته است که با توجه به وجود فیلم های متعدد ایشان از هر گونه شکایت و پیگیری قانونی صرف نظر کرده است .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 8:51 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

آمار تکمیلی انتخابات در حوزه انتخابیه دیر کنگان و جم

۱) شهرستان دیر

شیخ موسی احمدی ۴۰۷۸رای    عبدالله حاجیانی ۶۱۵۴ رای      قیصر صالحی ۲۱۰۷ رای  

  عسکر جلالیان ۳۷۳۸ رای         علی کرمی ۴۴۴۶رای             کامبیز یوسفی ۳۷۴۵ رای

۲) شهرستان جـــم

موسی  احمدی 996 رای         عبدالله حاجیانی900 رای       قیصر صالحی 1316رای 

عسکرجلالیان8308 رای          علی  کرمی 1412رای           یوسفی3650 رای        

۳) شهرستان کنگان

موسی احمدی ۶۶۴۰رای        عبدالله حاجیانی ۱۸۲۰رای    قیصر صالحی ۱۳۷۷۶

عسکر جلالیان ۳۰۵۴ رای        علی کرمی ۵۲۰۱ رای          کامبیز یوسفی ۴۴۲ رای

.............................

مجموع آراء در سه شهرستان ( حوزه انتخابیه )

موسی احمدی :۱۳۱۱۸ رای      عبدالله حاجیانی ۹۰۲۷ رای    قیصر صالحی ۱۸۰۲۲ رای

عسکر جلالیان ۱۵۴۷۲ رای        علی کرمی ۱۱۱۵۱ رای         کامبیز یوسفی ۸۴۵۰رای

......................

شهرستان دیــر : به ترتیب حاجیانی ـ کرمی ـ احمدی حائز اکثریت آراء شدند

شهرستان جــم : به ترتیب جلالیان ـ یوسفی ـ علی کرمی حائز اکثریت آراء شدند

شهرستان کنگان : به ترتیب قیصر صالحی ـ احمدی ـ علی کرمی حائز اکثریت آراء شدند.

......................

مشارکت مردم در حوزه انتخابیه دیر . کنگان و جم بالای ۷۰ درصد بوده است.

..................

هیچ صندوقی در هیچکدام از شعب حوزه انتخابیه باطل نگردیده است .

............

انتخابات دور دوم در نیمه اول اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد

نوشته شده توسط دیر نیوز در 22:59 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

هیچ صندوقی در دیر باطل نشده ...

برخلاف خبر یکی از سایت های خبری استان هیچ صندوقی در حوزه دیر باطل نشده است و شمارش آرا با دقت انجام شده است . انتخابات در شهرستان دیر با کمال صحت و سلامت در روز جمعه با حضور چشمگیر مردم برگزار شد .  

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 20:12 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

پرونده انتخابات 24 اسفند در استان بوشهر بسته شد

ستاد انتخابات استان بوشهر اعلام کرد :

حوزه بوشهر گناوه و دیلم : کل آراء ۱۱۱۱۴۳ رای .. آرای صحیح ۹۵۱۵۳ رای که میگلی نژاد با کسب ۲۵۲۳۴ رای در دور اول به مجلس راه یافت .

حوزه دشتستان : کل آراء ۱۰۹۱۴۵ رای .. آرای صحیح ۱۰۶۸۹۳ رای ... که جوانشیر کدخداپور با کسب ۲۹۳۰۵رای و کسب اکثریت آرا به مجلس راه یافت

حوزه دشتی و تنگستان : کل آراء ۸۰۱۴۰رای .. آرای صحیح ۷۸۹۱۵ رای .. که سید محمد مهدی پورفاطمی با کسب ۲۳۶۸۶ رای در دور اول برای سومین بار به مجلس راه یافت.

حوزه دیر . کنگان و جم : کل آراء ۷۶۹۷۵ رای .. آرای صحیح ۷۵۰۴۰ رای .. که قیصر صالحی با کسب ۱۸۰۲۲ رای و عسکر جلالیان با ۱۵۴۷۲ رای به دور دوم راه یافتند ...

هنوز  درصد آمار مشارکت مردم در استان بوشهر اعلام نشده است..

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 16:51 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

آرا شهرستان جم

آراء شهرستان جم

 جلالیان8308 رای       یوسفی3650 رای        کرمی 1412رای   

 صالحی 1316رای       احمدی 996 رای          حاجیانی900 رای

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 15:5 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

رای دیر سرنوشت را تغییر داد

در حالیکه پیامهای تبریک مسئولین محلی و استانی به سوی صالحی سرایز شد و..... در حالیکه که هواداران صالحی خود ار آماده برگزاری مراسم شکرگزاری می کرددند از شهرستان دیر خبر رسید که آراء این شهرستان اصلاحیه داشته و طی این اصلاحیه رای این حوزه انتخابیه رشد داشته و با این اوصاف  صالحی نتوانست یک چهارم آراء را بدست آورد و انتخابات در این حوزه انتخابیه بین جلالیان و صالحی به دور دوم کشیده شد .

گفتنی است که صالحی هم اکنون در فرمانداری کنگان ( مرکز  حوزه انتخابیه ) حضور دارد و مسرانه پیگیر امور است . 

رای اعلام شده بدین صورت می باشد: اقای صالحی ۱۸۰۲۲ اقای  جلالیان ۱۵۴۷۲

نوشته شده توسط دیر نیوز در 10:39 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

کدخداپور به مجلس رفت

سایت خبری بندر دیر ـ خبری فوری ـ منبع ستاد انتخابات کشور

بر خلاف همه شنیده ها در استان و در حالی که در ساعات اولیه شمارش آراء در حوزه دشتستان دکتر شجاع با اختلاف در صدر قرار داشت با اتمام کار شمارش آراء در تمام شعبه های اخذ رای جهانشیر کدخداپور با بدست آوردن ۲۹ هزار و ۳۰۵ رای از مجموع  109 هزار و 145 راي به مجلس شورای اسلامی راه یافت .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 10:28 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

احتمال دو مرحله ای شدن انتخابات در کنگان, دیر وجم

احتمال دارد که انتخابات در کنگان, دیر و جم دو مرحله ای شود و قیصر صالحی نتواند در این مرحله به مجلس برود. یک منبع موثق گفت: صبح امروز به قیصر صالحی اعلام شده که آرای وی پس از بازبینی تغییر کرده و حدود 800 رای کمتر شده و بنابراین احتمالا انتخابات به مرحله دوم کشیده می شود. در این صورت قیصر صالحی و جلالیان باید در مرحله دوم انتخابات با یکدیگر رقابت کنند. همچنین این خبر در منطقه پخش شده که احتمال باطل شدن تعدادی از صندوق های قیصر صالحی وجود دارد. منبع :نسیم جنوب
نوشته شده توسط دیر نیوز در 9:57 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

اخرین نتیجه شمارش ارا در بندر دیر

سایت خبری بندر دیّر

براساس اخرین نتیجه شمارش ارا درشهرستان دیر نتایج بدین شرح اعلام شد :

شیخ موسی احمدی ۴۰۷۸رای   عبدالله حاجیانی ۶۱۵۴ رای      قیصر صالحی ۲۱۰۷ رای  

  عسکر جلالیان ۳۷۳۸ رای         علی کرمی ۴۴۴۶رای             کامبیز یوسفی ۳۷۴۵ رای

از کنگان خبر می رسد قیصر صالحی دوباره به مجلس بازگشت ... گفتنی است برخی مقامات سیاسی امنیتی استان بوشهر با تماس با صالحی از او خواسته اند تا امشب را بدون هیچگونه جشن و پایکوبی به صبح برسانند و از همه هواداراناش درخواست کند که نظم عمومی را رعایت نمایند. از دیگر حوزه های انتخابیه استان خبر می رسد در بوشهر گناوه و دیلم میگلی نژاد .. در دشتی و تنگستان پورفاطمی و در دشتستان دکتر شجاع بر صندلی سبز رنگ مجلس تکیه خواهند زد... 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 2:51 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

پورفاطمی هتریک کرد!

سایت خبری بندر دیر

                     حضرت حجة السلام سید محمد مهدی پورفاطمی برای سومین بار به مجلس شورای اسلامی راه یافت . در این دوره وی با کسب ۲۵۳۰۰ رای و با اختلاف بالا نسبت به رقیب خود- علوی نژاد- به مجلس را یافت.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 2:18 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

کدخداپور - پور فاطمی و قاید زاده در صدر ارا.

سایت خبری بندر دیر

بر اساس اخرین خبردریافتی  در حوزه انتخابیه دشتستان رقابت سختی بین کدخدا پور و دکتر شجاع در جریان است. نتایج شمارش آرا تا این لحظه عبارت است از: 25200 رای کدخداپور - 21 هزار رای دکتر شجاع.و نتایج شمارش آرا در برخی از صندوق های دشتی و تنگستان بدین شرح است: 28 هزار رای پورفاطمی - 12 هزار رای قطب الدین و احتمال زیاد  پورفاطمی به عنوان نماینده دشتی و تنگستان خواهد بود.و در حوزه بوشهر رقابت شدیدی بین قایدزاده و میگلی نژاد می باشد. و ۱۳۷۰۰رای  قائدزاده و 4000 رای میگلی نژاد می باشد.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 2:10 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

قیصر در صدر است!

سایت خبری بندر دیر
طبق اخرین اخبار رسیده در حوزه انتخابیه دیر کنگان و جم ،رقابت بین اقایان قیصر صالحی و عسکر جلالیان می باشد. بر اساس این خبر-تا کنون رسما  تایید نشده- اقای صالحی با ۲۱ هزار رای در صدر کاندیداهای این دوره می باشد و اقای عسکر جلالیان با ۱۲ هزار رای نفر دوم می باشد. با توجه به کسب یک چهارم آرا توسط اقای صالحی حضور وی برای بار دوم در مجلس قطعی خواهد بود.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 1:35 |  لینک ثابت   • 

شنبه بیست و پنجم اسفند 1386

نتایج انتخابات در شهرستان جم

به گزارش  نسیم جنوب نتایج مقدماتی شمارش آرا در صندوق های شهرستان جم تا این ساعت ( یک و 25 دقیقه بامداد) بدین شرح است: جلالیان 8308 رای - یوسفی 3650 رای - کرمی 1412 رای - صالحی 1316 رای - حاجیانی 900 رای - شیخ موسی احمدی 996 رای

نوشته شده توسط دیر نیوز در 1:25 |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و چهارم اسفند 1386

مقایسه شمارش آرا در حوزه دیر

{نتیجه شمارش نهایی ارا متعاقبا اعلام می گردد و جمع بندی حوزه های مندرج در وبسایت دیر نیوز فعلا ملاک شمارش نهایی نمی باشد }

مجموع ۱۶ صندوق متفاوت دیر

احمدی ۱۸۸۰رای -حاجیانی۱۹۴۷رای- جلالیان ۱۴۹۷رای-کرمی۱۵۹۶رای-صالحی۸۴۴رای-یوسفی ۱۴۸۹رای

حوزه سیدصفا 

احمدی۱۲۶ رای -حاجیانی ۲۱۹ رای- جلالیان ۵۸رای-کرمی ۹۷رای- صالحی ۲۳۳رای -یوسفی ۸۹رای

حوزه پشت اسمان و..

احمدی ۱۳ رای -حاجیانی ۴۴ رای- جلالیان ۴۵رای-کرمی ۵۹رای- صالحی ۱۸رای -یوسفی ۲۲رای

حوزه حسنیه آل مراد 

احمدی ۲۶۹ رای -حاجیانی ۳۱۰ رای- جلالیان ۲۰۶رای-کرمی ۱۳۶رای- صالحی ۶۷رای -یوسفی ۱۵۷رای

حوزه بردستان

احمدی ۲۳۸ رای -حاجیانی ۶۱رای- جلالیان ۶۶رای-کرمی ۲۴۵رای- صالحی ۳۸رای -یوسفی ۲۵۰رای

حوزه سیار لمبدان پایینی

احمدی ۲۰۹رای -حاجیانی ۶۹رای- جلالیان ۶۲رای-کرمی ۶۵رای- صالحی ۴۴رای -یوسفی ۱۸رای

حسینیه میرمحمد 

احمدی ۱۷۹ رای -حاجیانی ۲۴۳رای- جلالیان ۱۵۶رای-کرمی ۱۵۹رای- صالحی ۷۳رای -یوسفی ۲۳۳رای

مجموع حوزه های بردخون

احمدی ۸۴۸رای -حاجیانی ۱۰۲۰رای- جلالیان ۵۸۴رای-کرمی ۶۷۵رای- صالحی ۵۷۶رای -یوسفی ۹۶۴رای

حوزه ۲۳خط میانی 

احمدی ۱۰رای -حاجیانی ۹۲رای- جلالیان ۲۶رای-کرمی ۲۳رای- صالحی ۴۶رای -یوسفی ۲۳رای

حوزه شماره ۲۰ حسینیه اعظم دوراهک

احمدی۱۸۶رای حاجیانی۱۷۷ رای  جلالیان ۳۲۴ رای  کرمی ۱۲۷ رای  صالحی۴ رای  یوسفی ۹۳رای

حوزه ۱۹ ابدان 

احمدی ۲۶ رای -حاجیانی ۳۴۸رای- جلالیان ۴۹رای-کرمی ۱۸۱رای- صالحی ۴۶رای -یوسفی ۱۷۸رای

حوزه حسینیه ؟؟؟؟ 

احمدی ۲۳۷ رای -حاجیانی ۶۱رای- جلالیان ۶۴رای-کرمی ۲۴۵رای- صالحی ۳۸رای -یوسفی ۲۵۰رای

حوزه ۲۴ سیار 

احمدی ۹۰ رای -حاجیانی ۵۷ رای- جلالیان ۵۴ رای-کرمی ۳۷ رای- صالحی ۲۲ رای -یوسفی ۴۱ رای

حوزه خور خندل

احمدی ۶۱ رای -حاجیانی ۱۰۰ رای- جلالیان ۶۸ رای-کرمی ۲۴ رای- صالحی ۲۰ رای -یوسفی ۳۲ رای

حوزه جاشک

احمدی ۱ رای -حاجیانی۵۲رای- جلالیان ۳۷ رای-کرمی ۳۶ رای- صالحی ۱۳ رای -یوسفی ۲۲۱ رای

حسینیه خواهران

احمدی ۱۶۷ رای -حاجیانی ۱۹۵ رای- جلالیان ۱۶۰ رای-کرمی ۱۱۷ رای- صالحی ۶۳ رای -یوسفی ۸۰ رای

حوزه ۲۷ لمبدان بالایی

احمدی ۹۴ رای -حاجیانی ۹۷ رای- جلالیان ۲۳۰ رای-کرمی ۱۴۸ رای- صالحی ۹۳ رای -یوسفی ۵۵ رای

صندوق ۲۳ سیار ساحلی:

احمدی ۱۵۹ رای -حاجیانی ۱۳۰ رای- جلالیان ۷۹ رای-کرمی ۶۳  رای- صالحی ۱۲ رای -یوسفی ۲۹ رای

 

*منتظر شمارش سایر صندوق ها هستیم*

نوشته شده توسط دیر نیوز در 23:8 |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و چهارم اسفند 1386

هجوم به پای صندوقهای رای در آخرین لحظه

از تمامی شعبه های اخذ رای در شهرستان دیر خبری می رسد که در آخرین ساعت اخذ رای هجوم مردم به پای صندوقهای رای باعث ایجاد صفهای طولانی در این شعبه ها شده است .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 20:44 |  لینک ثابت   • 

جمعه بیست و چهارم اسفند 1386

ازدحام جمعیت در صندوقهای رای در شهر دیر

شعبه های اخذ رای در شهرستان دیر که کار خود را راس ساعت ۸ صبح امروز شروع کرده اند با ازدحام جمعیت روبرو گشته اند .. از دیر خبر می رسد که در ساعت اولیه برخی از حوزه ها شاهد حضور چشمگیر شهروندان بوده است .. از آبدان و دوراهک نیز خبرهایی این چنین شنیده می شود.. در بردخون حضور مردم در نوع خود جالب است ...

منتظر اخبار انتخاباتی لحظه به لحظه از سایت خبری دیرنیوز باشید.....

نوشته شده توسط دیر نیوز در 12:46 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و سوم اسفند 1386

نامه ای به نامزدهای انتخابات مجلس

سایت خبری بندر دیر ـ حمیــــد شعــــرانی

نامزد محترم مجلس شورای اسلامی

آقایان احمدی .. جلالیان .. یوسفی .. صالحی ... کرمی ...حاجیانی

سلام مرا از بندر دیر بزرگترین بندر صیادی کشور پذیرا باش.. بندر دیر جایی که مردمانش همیشه در صحنه بوده اند وهمیشه گفته اند که راه امامشان را ادامه خواهند داد بدون شعار .. نامزد محترم می دانم اکنون استرس داری .. قطعاْ نگران فردایی .. این را هرگز نمی توانی کتمان کنی ... اما امشب را آسوده بخواب !! آسوده ی آسوده ی بدون استرس ... بدون هیچگونه استرسی.. امشب را راحت بخواب... فردا از آن توست .. مطمئن باش.. فردا روز توست... برادرم نامزد محترم انتخابات من تو را دوست دارم ... من شما را دوست دارم .. قطعاْ و یقیناْ تنها با هدف خدمت به مردم آمده اید و این را از  همه شعارهای شما می توان فهمید ... چه فرقی می کند احمدی به مجلس رود یا یوسفی .. حاجیانی نفر اول شود یا کرمی... جلالیان به مجلس گام نهد یا بازگشت مجدد قیصر !! همه شما را دوست دارم .. بدون اغراق بدون هیچ چشمداشتی ... شما احساس مسئولیت داشتید و این احساس شما را وادار به حضور در ماراتن نفس گیر انتخابات کرد.... من شما را دوست دارم .. به همین دلیل ازتان می خواهم امشب را راحت بخوابید... نگویید استرس ندارید قطعاْ دارید...  از اینکه مدتها شما و دوستانتان در ستادهای انتخاباتی در فضایی صمیمانه و جوی دوستانه به معرفی خود پرداختید و زمینه حضور حداکثری مردم در انتخابات را فراهم نمودید تشکر می کنم .. نامزد محترم حداکثر یک شنبه همه چیز تمام خواهد شد و پرونده انتخابات بسته خواهد شد .. دوستی ها ماندگار است و رفاقت ها پابرجا.... روی یکدیگر را ببوسیم و به ادامه راهمان ادامه دهیم .... هدف همه ی شما خدمت بود و کمک جهت توسعه و پیشرفت .. در این صورت منصب و عنوان مهم نبوده و نیست .. یک نفر نماینده می شود و ۵ نفر مشاور نماینده !! اینگونه حوزه انتخابیه ترقی می کند... مهم نیست چه کسی برود... مهم این است کسی می رود که مردم او را انتخاب می کنند مردم همیشه خوب انتخاب می کنند این را از خود شما شنیدم همه ی شما در جایی که من در همه سخنرانی های شما در مسجد جامع نشستم و همه ی شما گفتید کسی را که انتخاب می کنید بهترین انتخاب است ..

شما خوب بودید .. شما شجاع بودید .. شما اعتماد به نفس بالایی داشتید .. شما ایمان داشتید اگر غیر از اینها بود وارد این گود نمی شدید.. برادر من .. نامزد محترم دستهایمان را در دست هم سفت بفشاریم .با هم یکی شویم ... عزممان را برای خدمت جزم کنید...

سایت خبری بندر دیر (دیرنیوز) در این انتخابات بدون جانبداری از هیج یک از نامزدها تنها به ارائه نظرات و اهداف و برنامه ها و سخنرانی های شما در محافل گوناگون پرداخت اگر خدایی نکرده سوء تفاهمی پیش آمده به بزرگواری خود ما را خواهید بخشید .. برادرم من ما رعایت حق و انصاف را داشتیم ... ما عدالت را رعایت کردم حداقل به منظر خود... اخبار مربوط به شما لحظه به لحظه به اطلاع همگان می رسید و در دنیای مجازی ما اسپانسر و تبلیغاتچی رایگان شما بودیم ... از اینکه پیشنهاد مالی نامزد حوزه انتخابیه همجوار را تنها به جهت معرفی نامزده های حوزه انتخابیه خود جهت کمک به مردم تا بتوانند انتخاب خوبی داشته باشند رد کردیم خوشحالیم ... از اینکه سایت خود را به شخصی در حوزه انتخابیه ای دیگر نفروختیم خوشحالیم .. از اینکه به خاطر دیارمان و شما از برخی اصول ژورنالیستی عدول کردیم ناراحت نیستیم .. خوشحالیم و خرسند ...

جانان .. بزرگان دیار من ... دیدید چه زود دیر شد و ۲۴ اسفند رسید .. زمان همینگونه می گذرد .. بیایید یکی شویم و برای هدفمان تلاش کنیم ...

باور کنیم که می توانیم ( جلالیان ) .... من روستائیم نفسم پاک و راستین باور نمی کنم که تو باور نمی کنی ( علی کرمی )  ...همت چاره ساز است   پروا مکن بشتاب ( حاجیانی ) ...میهن خویش را کنیم آباد ( قیصر صالحی )...با هم برای هم ( احمدی ) .....صداقت بهترین سیاست است (یوسفی )

درود خداوند بر همه شما ... پایدار باشید و مانا

سایت خبری بندر دیر ( دیرنیوز)

نوشته شده توسط دیر نیوز در 20:44 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه بیست و سوم اسفند 1386

اعلام حمایت از حاجیانی و یوسفی

جمع کثیری از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای بوشهر . دشتستان .گناوه . دیلم و کنگان طی امضای طوماری حاوی بیش از ۵۰۰ امضاء حمایت رسمی خود را از کاندیداتوری حاجیانی نامزد حوزه انتخابیه دیر کنگان و جم اعلام داشته اند و در این بیانیه و طومار خود آورده اند : از آنجایی که حاجیانی با سوابق درخشان در مدت حضور دو دوره ای خود درمجلس شورای اسلامی که باعث افتخار استان بوشهر بوده اند و خدمات بی شائیه ایشان که بصورت استانی و فراگیر بوده لذا ما فرزندان شما  دانشجویان محصل در دانشگاههای این استان از همه شما مردم حوزه انتخابیه دیر . کنگان و جم می خواهیم بنا به مصلحت استان و هت از دست دادن فرصت همه با هم یکدست حاجیانی را به مجلس بفرستیم تا باردیگر مجلس شاهد حضور یک نماینده شجاع و مقتدر از استان بوشهر باشد... این بیانیه و طومار که حاوی بیش از ۵۰۰ امضاء می باشد در بین مردم شهرهای آبدان . دیر . کنگان . عسلویه و جم توسط دانشجویان شب گذشته بصورت خانه به خانه توزیع گردیده است .

گفتنی است چندی پیش نیز جمعی از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر بصورت رسمی اعلام خمایت خود را از کاندیداتوری یوسفی یکی از نامزدهای حوزه انتخابیه دیر کنگان و جم اعلام داشته اند و از مردم این حوزه خواسته اند با توجه به صداقت یوسفی او را به مجلس بفرستند .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 12:56 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اسفند 1386

حاجیانی خبر داد : دیدار یکی از کاندیدای حوزه انتخابیه دیر و کنگان با موسوی لاری

سایت خبری بندر دیر : گروه انتخابات  

عبدالله حاجیانی کاندیدای هشمتین دوره انتخابات مجلس هشتم در حوزه انتخابیه دیر ،کنگان و جم با  حضور در مسجد جامع شهر دیر به ایراد سخنرانی پرداخت . قبل از سخنان حاجیانی زاهدی شهردار سابق شهر دیر به حمایت از کاندیداتوری حاجیانی به ایراد سخن پرداخت .. زاهدی گفت : بدون هیچ چشمداشتی و تنها برحسب وظیفه توصیه می کنم جهت اعتلای استان و این منطقه به حاجیانی رای دهید ...او گفت بنابر تجارب و تعهد حاجیانی یکی از موفقترین نمایندگان استان طی چند دوره اخیر بوده است .پس از صحبتهای زاهدی . حاجیانی در جمع پرشور مردم دیر گفت : من از همه شما تشکر می کنم که در اینجا آمده اید و سخنان کاندیداها را گوش می دهید و اصلح را انتخاب می کنید . وی خطاب به مردم دیر گفت : سرنوشت انتخابات در دست شماست و شما خوب مسائل مهم منطقه را درک می کنید. ما سخنگویی در مرکز کشور نداریم و تنها با نماینده شایسته داشتیه باشم ، من دیدم شما هم دیدید حق بزرگ(پارس شمالی )از مردم دیر غصب شد، مردم فریاد می زدند و درب فرمانداری تجمع می کردند اما صدای آنها از شهر بیرون تر نمی رفت. در سال گذشته به گوجه کاران خسارت وارد شد اما فریاد گوجه کاران در حلقومشان ماند . من خیلی دلم می خواست در مجلس باشم و حق شما را از پارس شمالی را می گرفتم .در فرودگاه مهر آباد فرهنگیان شهر دیر به من نزدیک شدند و گفتند آقای حاجیانی همانطوری که جلوی انتزاع عسلویه گرفتید برای نرفتن پارس شمالی هم تلاش کنید و من خطاب به آنها گفتم زمانی سلاح (نمایندگی مجلس ) در دست من بود و حالا سلاحی در دست ندارم که شلیک کنم . حاجیانی در ادامه درباره سوابق خود گفت : من سه سال امام جمعه دیر بودم و به عنوان امام جمعه نمونه کشوری انتخاب شدم و از دست مقام معظم رهبری تشویق نامه دریافت کردم . من زمانی که امام جمعه بندر دیر شدم نماز جمعه دیر با  آمار ۳۵۰ نفر برگزار می شد و وقتی که می خواستم بروم  آمار شرکت در نماز جمعه به ۲۳۵۰ نفر نمازگزار رسید . حاجیانی نماینده سابق مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد : من اصولگرای اصلاح طلبم و به هیچ جناحی وابسته نیستم ،و این جواب من به همه کسانی است که می گویند حاجیانی اصولگرایی ،اصلاح طلبی چی هستی!؟ من ادعا نمی کنم ابر قدرت هستم و بی اشتباهم ، من در اولین روزهای ورودم به مجلس با مسئله مهم انتزاع عسلویه روبرو شدم . نوبت نطق من ۶ ماه بعد بود اما  با خواهش  از یکی از  نماینده هاخواستم  وقتش را به من بدهد . من حرف زدم  و در نطقم فریاد مردم استان برای جلوگیری  از انتزاع عسلویه زدم و پس از نطقم با اعتراض گسترده نماینده ها ی فارسی حرفم شد . دو مرحله یکی در مجلس پنجم ودیگری در مجلس ششم هر دو خواهان انتزاع عسلویه بودند ، اکنون نیز خبر مهمی برای شما دارم. وقتی فارسی ها احساس خطر کردند که ممکن است حاجیانی رای بیاورد ،وزیر سابق کشور در فرودگاه عسلویه  با یکی  از کاندیداهای ما  نشست برگزار می کند،  وحالا من عرض می کنم مردم به بلوغ فکری رسیده اند همین وزیر ضرباتی به پیکره  شهرستان ما زده است که قابل جبران نیست دوستان من کاندیداهای عزیز اینها را از خودمان برهانیم . این فرودگاه که در انتهای عسلویه  زده من گفتم این جایش اینجا نیست باید بین دیر و کنگان باشد اما با حمایت وزیر کشور وقت در اونجا ساخته می شود و والله   خط بازی ها دیگر بس است .. ما با خط بازی به جایی نمی رسیم .. چطور خود کسانی که برای توسعه منطقه هایشان فراموش می کنند وقتی خیری ندیدیم ... شما توسعه می خواهید .. شما کار می خواهید شما پیشرفت می خواهید.. این خط بازیهای سیاسی ما را نمی بیند من ناراحتم وقتی می بینم وزیر کشور پشت یک جریان باشد این نشست صورت گرفته من مدرک دارم ..رئیس جمهور محترم می رود هرمزگان اما با ظرافت برنامه ریزان به گاوبندی سفر نمی کند اما همین که به استان فارس می رود لار و لامرد و سپس به گاوبندی می رود و اسمش را می گذارد پارسیان .. من اکنون در عسلویه شاهدم که جمعیت را سوق می دهند به آن سمت و سپس استان پارسیان با مرکزیت لار و لامرد و باز هم ما دیر در حاشیه خواهیم بود.

فکر نکنید ما با داشتن گاز به نان می رسیم .. ما باید برنامه ریزی داشته باشیم ... زمان در توسعه مهم ترین سرمایه است .. کسی را پیدا کنید که زبان گویایتان باشد ... خواهش می کنم به هر کی می خواهید رای بدهید با چشم باز رای دهید. حاجیانی خطاب به مردم دیر افزود : باید خواسته هایمان را عوض کنیم برنامه من اختصاص در آمد یک فاز از پارس جنوبی به بودجه استان بوشهر است ، تا کی می خواهیم از مسئولان مان درخواست های کوچک داشته باشیم . حاجیانی از اقبال عمومی بالای خود خبر داد و گفت: من در نظرسنجی ها از وضعیت بسیار خوبی برخوردارم ، در نظرسنجی ها در دیر و بخش بردخون من رای اول دارم و در عسلویه و ریز من نفر دوم هستم . حاجیانی در جواب به این سئوال که آیا درست است شما از یکی از کاندیدا در  مرحله دوم انتخابات دوره گذشته پول گرفته اید و به نفع او تبلیغ کرده اید !!؟ حاجیانی در جواب با این سئوال گفت : زشته به خدا این حرفها !انتخابات تمام می شود ، نمایندگی ها تمام می شود ! من اگر می خواستم از این کارها کنم سالها پیش که آقای هاشمی کلنگ پارس جنوبی را زد با ۱ میلیون تومان می توانستم زندگیم را دگرگون کنم و الان با خیالی راحت وارد صحنه رقابت شوم اما قداست لباس من بسیار با ارزش تر از این حرفهاست .

حاجیانی در پایان در مسجد جامع شهر دیر که جمعیت فراوانی به خود جا داده بود گفت : باید قدر نعمت های موجود را بدانیم ، وقتی من در دوره گذشته رای نیاوردم مهندس زنگنه (وزیر سابق نفت ) در جمع مدیران پارس جنوبی گفت استان بوشهر قوی ترین نماینده خود را از دست داد .

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 23:10 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اسفند 1386

یوسفی : برای خدمت آمده ام

حاج کامبیز یوسفی کاندیدای هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ، چهارشنبه شب با حضور در مسجد جامع شهر دیر و در میان خیل جمعیت استقبال کننده از ایشان به ایراد سخن پرداختند
در این مراسم باشکوه بعد از تلاوت قرآن ، آقای موسوی از اعضای شورای اسلامی شهر جم سخنرانی کردند و به بیان ویژگیهای اخلاقی و کاری و پشتکار حاج کامبیز یوسفی پرداختند .
سپس حاج کامبیز یوسفی با بیان دیدگاه های خود بیان کردند ، یک بار رای بدهید چهار سال تجربه کنید
آقای یوسفی که عده ی بسیار زیادی را همراهی میکردند بعد از اتمام سخنرانی در مسجد جامع شهر دیر راهی ستاد خواهران در شهر دیر شدند
یوسفی و دوستان همراه بعد از عرض سلام و خسته نباشید به اعضای ستاد انتخاباتی راهی بردستان شدند .بعد از اسقرار در مسجد بردستان ، و پیگیری برنامه های سخنرانی و حمایتی ایشان ، همراهی کنندگان راهی لمیدان شدند .
خیل جمعیت کنندگان به گونه ای زیاد بود که برخی از ماشین ها در لمبدان بودند و برخی نیز هنوز در بردستان . این فاصله چند کیلومتری را  چنان نورانی کرده بودند که گویا پلی است به درازای چندین کیلومتر .
 
یوسفی از پیگیریهای مجدانه خود در شهرستان جم به عنوان نمونه ای از فعالیت های گذشته خود یاد کردند و بیان کردند که با پشتکار میتوان مشکلات مردم را حل کرد و بنده این جرئت و توانایی و جسارت را در خودم میبینم که بتوانم این مهم را عملی کنم.

یکی از فعالیت هایی که یوسفی به آن اشاره کردند استقرار هر ماه یک اداره مستقل در شهرستان نوپای جم بوده است که موجب قدرت گرفتن بدنه حکونتی در شهر جم میشود .

آقای موسوی از اعضای شورای شهر جم با بیان اینکه ما اهالی شهر جم ، کاندیدی ازشهرستان دیر را همراهی میکنیم ، بیان کردند که ما مردم جم یکدل و هم صدا و هم پیمان شده ایم تا یوسفی را حمایت کنیم و با حمایت مردم دیر ، همشهریهای یوسفی میتوانیم کانیدای مورد نظر خود را به نحو شایسته ای انتخاب کنیم.منبع // سایت حاج کامبیز یوسفی

نوشته شده توسط دیر نیوز در 20:43 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اسفند 1386

شیخ محمد فولادی : روزگاری عجیبی داریم...عقب مانده ایم

سایت خبری بندر دیر www.dayyernews.com

شیخ محمد فولادی از سردمدران اصلاحات در استان بوشهر و کاندیدای مجلس در دوره ششم و هفتم مجلس شورای اسلامی که از راهیابی به مجلس شورای اسلامی بازمانده بود  شب گذشته با حضور در بین مردم شهردیر در مسجد جامع به حمایت از کاندیدای اصلاح طلبان ( علی کرمی ) به  ایراد سخن پرداخت .فولادی سخنان خود را اینگونه آغاز کرد :

روزگار عجیبی داریم . باید دنبال فرصت اینچنینی گشت تا فرصت سخن یافت .. درد ما دردی دیرینه است قرنهاست که به دنبال آن می دویم و تلاش بسیار کرده ایم سرمایه بسیار داده ایم و هزار افسوس که هنوز سر جای خویش هستیم . صد سال است در مظلومیت دست و پا می زنیم تا از وضع ناپسند خویش بیرون آئیم و از جهان و مردمانی که مثل ما انسان اند عقب نمانیم . راستی در این صدسال چه شده است که مشروطیت و نهضت ملی و انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته ما را به جلو براند.صد سال پیش دردمندان و روشنفکران ما بدنیال ایجاد مجلس بودند و قانون و عدلیه و قانون اساسی به هوس آزادی و عدالت خونها دادند و فریادها کشیدند و رنج ها بردند و روشنفکران امروزی باز همان سخنان می گویند. عقب مانده ایم.

حکومت ها تغییر کرده و بازیگران عوض می شوند ما سفره ها باز همان سفره ها خواهد بود . حکمرانی می کنند و می روند اما بدبختی ها همچنان باقی می ماند. هر سالی آرزوی پارسالی کردیم . روزگاری جوانان را به ضرب گلوله شهید کردند و روزی دیگر جوانانم را به اتهام بی ایمانی گرفتن.. یکروز دشمن و روزی دیگر دوست... و هر دو به یکجا ختم می شد..

فولادی در ادامه سخنانش به جایگاه مجلس و نقش آن پرداخت و گفت : ما اصلاح طلبان باید از کوچکترین فرصتهای بدست آمده نهایت استفاده کنیم .. با اینکه اصلاح طلبان را هر روز باریک تر از روز قبل می کنند اما همچنان ما باید دنبال روزنه ها باشیم تا اصلاح طلبی خاموش نشود.. و در این راستا ما باید از علی کرمی حمایت کنیم .در ادامه این نشست فولادی به سئوالات حاضرین پاسخ داد که به گزیده آن اشاره می شود: فولادی در جواب سئوالی که از او پرسیده شده بود نظرش در مورد توهین های اخیر به دکتر سروش چیست ؟ گفت : در اینکه سروش از دینمدارترین دینداران است شک نکنید... او جرمش این است که پیامبر را بشر بشیر می داند اودر جواب سئوالی در رابطه با اینکه چرا در برخی شرایط عکس خاتمی از عکس امام بالاتر قرار می دهند گفت : امام ریشه است و دیگران ساقه و برگ ..ریشه باید ستون باشد و ریشه همیشه پایین قرار می گیرد و دیگران بالا...

 www.dayyernews.com

نوشته شده توسط دیر نیوز در 13:40 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اسفند 1386

شيخ موسي احمدي در سلامتي كامل به سر مي برد.

در پي انتشار خبر كسالت جسماني شيخ موسي احمدي - كانديداهاي حوزه انتخابيه دير كنگان و جم -يكي از اعضاي ستاد انتخاباتي وي خبر داد :
كه جناب آقاي احمدي در سلامتي كامل بسر مي برد و جاي هيچ نگراني نيست. این عضو ستاد انتخاباتی احمدی در گفت و گو تلفنی با سایت خبری بندر دیر از شایعه ها بوجود آمده ابراز تعجب کرد و گفت من همین جا اعلام می کنم آقای احمدی با سلامتی کامل به فعالیت انتخاباتی خود ادامه خواهد داد.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 11:39 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اسفند 1386

سایت خبری دیر نیوز همچنان هست

(۱) روز گذشته خبری در استان بوشهر دهان به دهان چرخید و همگان خبر از فیلترینگ سایت خبری دیر توسط مخابرات استان بوشهر نقل می کردند .. دوستان و شهروندان زیادی با تماس های متعدد پیگیر قضیه شده اند .. بجاست بعرص برسانیم که سایت خبری دیر فیلتر نشده بود اما توسط تعدادی از دوستان در روزگذشته بیش از ۶ بار مورد هجوم قویترین نرم افزارهای هکینگ قرار گرفت که متاسفانه قالب سایت و برخی مطالب را موردهوم قرار داد و بمدت ۲ ساعت سایت بایکوت شده بود .. با تلاش دوستان و سرور پشتیبان موفق شدیم که سایت را با تغییر قالب و به شکل کنونی نگه داریم.. تا انشاء الله پس از انتخابات در اولین فرصت نسبت به طراحی قالبی جدید اقدام کنیم.. از ابراز لطف همه دوستان و هم استانی های گرامی سپاسگزاریم ..

(۲) نتایج آراء از حوزه های مختلف و شعبه های سراسر استان را لحظه به لحظه به اطلاع شما می رسانیم..منتظر باشید..

نوشته شده توسط دیر نیوز در 7:50 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه بیست و دوم اسفند 1386

اعلام حمایت جمعی از شاغلین در پارس جنوبی از کاندیداتوری آقای پورفاطمی

     در نامه ای که به دفتر دیر نیوز ارسال گردیده تعداد زیادی از شاغلین پارس جنوبی از نماینده خود آقای پور فاطمی اعلام حمایت نمودند و از اشتغال آنان در پارس جنوبی تقدیر و تشکر نمودند .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 5:5 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم اسفند 1386

صالحی :قیصر همچنان نوکر مردم است.

سایت خبری دیرنیوزwww.dayyernews.com

امشب قیصر صالحی یکی از نامزدهای انتخابات مجلس هشتم با حضور در مسجد جامع شهر و پس از ادای فریضه نماز مغرب و عشاء به ایراد سخن پرداخت. عبدالحسین ابراهیمی رئیس سابق شورای شهر دیر و مدیرعامل تعاونی لنجدارن که به عنوان مسئول ستاد قیصر صالحی در بندر دیر مشغول فعالیت بوده نیز حضور داشت که قبل از سخنان صالحی ایشان به بیان سخن در رابطه با چگونگی حمایت خود از صالحی و نقش نماینده مجلس در قضیه ته لنجی گفت.پس از سخنان صالحی افضلی از مفسران و تحلیلگران کشور به بیان جملاتی در رابطه با نقش مجلس در آینده کشور و شناخت خود از قیصر صالحی پرداخت ..افضلی از نقش مردم در انتخابات گفت و افزود با حضور همه جانبه مردم در صحنه همه نقشه ها نقش برآب خواهد شد و دسیسه ها و نیرنگ های دشمن بازهم شکست خواهد خورد. و مردم با حضور در پای صندوق رای ارادت خود را به نظام و انقلاب اعلام خواهند داشت ..

در ادامه این نشست که خیل  عظیمی از شهروندان دیری نیز حضور داشتند سپس قیصر صالحی به پشت تریبون رفت و به بیان عملکرد چهارساله خود در مجلس و چگونگی حضور در صحنه انتخابات در دوره گذشته و دوره کنونی پرداخت . صالحی گفت : ۴ سال به عنوان خدمتگزار و نوکر شما مردم در مجلس شورای اسلامی خدمتگزاری کرده ام و تبلیغات سالمی داشته ام و اگر خدا و شما بخواهید بازهم به عنوان نماینده شما در مجلس خدمتگزاری خواهم کرد اما چه رای بیاورم و چه نیاورم قیصر همان نوکر و خدمتگزار شما باقی خواهد ماند.صالحی به نقش احزاب در انتخابات اشاره کرد و افزود کسانی که با پشتوانه احزاب به مجلس راه بیابند قطعاْ وامدار احزاب خواهند بود و موقع حضور در مجلس بیشترین دغدغه شان مسائل سیاسی جناحی خواهد بود و من این را از نزدیک لمس کرده ام . این را بدانید که کار اصلی مجلس قانونگذاری است .

شهروندان گرامی دیری در استان ما نمایندگانی افراطی حضور داشته اند که همگان عاقبت افراطی گری آنان را دیده و شنیده اید . دوستان این را بدانید صالحی عضو هیچ حزب و جناحی نیست وامدار کسی نیست و در کی کلام صالحی پیرو رهبر و خدمتگزار مردم است و به سیاست و سیاسی بازی کاری ندارد.

صالحی در ادامه از پیشتازی خود در عرصه انتخابات خبر داد و گفت : طبق نظرسنجی ها انجام گرفته با اختلاف ۱۰ تا ۱۵ هزار رای به مجلس راه خواهم یافت و از همین تریبون به همه کسانی که مشتاقانه باعث حضور مردم در عرصه انتخابات می شوند اهم کاندیداها و طرفداران آنان صمیمانه خسته نباشد می گویم و برایشان اجر اخروی خواهانم ..dayyernews.com

 

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 23:55 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم اسفند 1386

اصلاح طلبان برای پیروزی کرمی هم قسم شدند !

طبق اخبار رسیده ،اصلاح طلبان حوزه انتخابیه دیر ،کنگان و جم در حمایت از علی کرمی تنها نامزد اصلاح طلب این حوزه هم قسم شدند . مجید حسینی کنگانی کاندیدای رد صلاحیت شده حوزه انتخابیه دیر و کنگان در بیانیه ای از هوادارانش خواست از حق انتخاب خود چشم پوشی نکند و به علی کرمی رای دهند . اکسیر دیگر کاندیدای اصلاح طلب رد صلاحیت شده این حوزه نیز رسما حمایت خود را از علی کرمی  کاندیدای ائتلاف اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه دیر و کنگان اعلام کرد . این حمایت ها در صورتی ادامه دارد که تاکنون مردم این حوزه انتخابیه هیچ کاندیدای حزبی به مجلس نفرستاده اند .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 23:7 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم اسفند 1386

بازی جوانمردانه

کامبیز یوسفی یکی از نامزدهای انتخابات مجلس هشتم شب گذشته با حضور در ستاد مرکزی خود در شهرستان دیر به همراه اعضای اصلی ستاد تبلیغاتی اش در شهرستان دیر و جمع کثیری از هواداران بصورت صمیمی و دوستانه به ستادهای انتخاباتی دیگر نامزدها رفت و ضمن خوش و بش با آنان .. از همه کسانی که برای نامزدهای مختلف مشغول فعالیت انتخاباتی هستند خواست تا با رعایت اصول اخلاقی انتخابات و رعایت همه موازین گامی مهم در جهت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بردارند. ایشان خاطرنشان کرد قبل از هر چیز حضور حداکثری مردم در انتخابات است که باعث دلسردی و شکست دشمنان نظام می شود و سپس انتخاب آگاهانه... در این دیدارها که بصورت جداگانه و در ستاد اکثر نامزدها اتفاق افتاد یوسفی به همه دست اندرکاران تبلیغات انتخابات خسته نباشد گفت و برای آنان آرزوی توفیق کرد.گفتنی است این حرکت زیبا و شایسته یوسفی مورد تقدیر اکثر مسئولان ستادهای نامزدهای مختلف گردیده .......

نوشته شده توسط دیر نیوز در 12:24 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه بیست و یکم اسفند 1386

جلالیان : نه چپم . نه راستم ... عسکرجلالیانم

شب گذشته بعد از نماز مغرب و عشاء مسجد جامع شهر دیر شاهد حضور یکی دیگر از نامزدهای انتخاباتی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی بود. در این مراسم که جمع کثیری از شهروندان دیری حضور داشتند . عسکر جلالیان نامزد انتخابات به همراه تنی چند از صاحبنظران علمی حضور داشتند . در ابتدای این مراسم پرفسور هاشمی موسوی ( کاشف فرمول اعداد اول ) به بیان اختراعات جدید خود پرداخت و در ادامه نسبت به جایگاه مهم مجلس در کشور و نقش آن در پیشرفت کشور سخن گفت . بعد از سخنان ایشان مجری از حاج عسکر جلالیان خواست که به پشت تریبون رود و با مردم سخن گوید.

جلالیان پس از تقدیر از حضور مردم به جایگاه مجلس شورای اسلامی و شرایط یک نماینده خوب پرداخت و با اشاره به اینکه مجلس جایی است که باید بر تمام امور اشراف داشته باشد بنابراین این نهاد مهم باید انباشته از متخصصین و متعهدینی باشد که لیاقت نمایندگی را داشته باشند. ایشان حضور دیگر نامزدها را در عرصه انتخابات گرامی و خوش یمن خواند و افزود که ما همه با هم رفیقیم و هیچ جای نگرانی در این باره وجود ندارد. جلالیان سپس به پتانسیل بالای موجود در شهر دیر اشاره کرد و افزود با وجود همه این نعمتها نیاز می باشد که یک نیروی کارآمد و خلاق همه این پتانسیل ها را جهت بهبود وضعیت معیشت مردم راهبری کند. جلالیان سپس گفت : من اصالتاْ دیری هستم و کارنامه کلاس پنجم دبستانم خود گواه این امر می باشد..

گزیده هایی از سخنان جلالیان :

در بهترین هتل های جهان شام خورده ام به بیش از ۳۰ کشور جهان مسافرت داشته ام و دنیا دیده ام.

این را بدانید که جلالیان هنوز فراموش نکرده که لیسانس خود را با هزینه کمیته امداد گرفته است.

جلالیان بادمجان بم نیست . اگر اکنون به من پیشنهاد وزارت بدهند نمی پذیرم .

کنگانی بی میل نیست که از من در انتخابات حمایت کند.

از ویژه های این مراسم می توان به حنجره مصدوم جلالیان اشاره کرد که علتش بنا به گفته ی خودش انجام دادن بیش از ۲۹ سخنرانی طی ۲ روز گذشته بوده . همراه داشتن فلاکس آب گرم نیز  در جای خود دیدنی بود ..

نوشته شده توسط دیر نیوز در 7:11 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه نوزدهم اسفند 1386

علی کرمی : زنده باد مخالف

علی کرمی کاندیدای ائتلاف اصلاح طلبان در حوزه انتخابیه دیر کنگان وجم با حضور در مسجد جامع دیر که تعداد کثیری از اهالی این بندر نیز در این مراسم حضور داشتند به بیان سخن پرداخت.

کرمی در ابتدای سخنان خود ضمن معرفی خود و ارائه ای برنامه ها به بیان خصوصیات یک نماینده خوب پرداخت و  افزود : نماینده خوب کسی است که حمایت هدفمندی از تحول در جامعه داشته باشد. نماینده ای برگزینید که تمرکز زدایی را در راس کار خود قراردهد. ایشان در ادامه افزود : مردم همه حقوق شهروندی دارند بنابراین بر اساس قرآن کریم و همانگونه خداوند نیز در کتاب مقدس خود بر این امر تاکید دارد که همه حقوق شهروندان در همه زمینه ها باید رعایت شود و مورد احترام قرار گیرد.....ایشان در ادامه با بیان این نکته که : من اصولگرا هستم همانگونه که همه مسلمانان ایرانی اصولگرا هستند اما اصلاحات در خون من جریان دارد و این جریان اصلاح طلبی را به خاتمی و کروبی و امثالهم ندارد  و اصلاحات از بدوا اسلام بوده و تا آخر نیز خواهد بود.... ایشان همچنین با ذکر این نکته که اکسیر یکی از نامزدهای ردصلاحیت شده این حوزه نیز رسماْ حمایت خود را از من اعلام کرده و بچه های ستادش در جم مشغول فعالیت شده اند افزود در آینده امید زیادی به تغییرات بسوی خویش در این منطه دارم...

کرمی در ادامه با توجه به نقش مجلس و انتخابات در آینده ی نظام گفت : من از کسی خواهش نمی کنم که به من رای بدهید اما از مردم می خواهم و خواهش می کنم که در انتخابات مشارکت ۱۰۰ درصدی داشته باشند.

در بخش بعدی سخنان کرمی ایشان به سئوالات حاضرین که به صورت کتبی ارائه شده بود پاسخ داد. گفتنی است قبل از سخنرانی آقای کرمی حسین دراهکی یکی از شهروندان دیری به حمایت از ایشان به ایراد سخن پرداخت.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 21:30 |  لینک ثابت   • 

یکشنبه نوزدهم اسفند 1386

یک دست هزاران فریاد!

نماهایی از دست صالحی

نوشته شده توسط دیر نیوز در 8:1 |  لینک ثابت   • 

شنبه هجدهم اسفند 1386

احمدی : بومی شهرستان دیرهستم..

جلسه پرسش و پاسخ و سخنرانی شیخ موسی احمدی ساعتی پیش و پس از ادای نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهر دیر برگزار شد . در این دیدار که با حضور جمعی از مردم شهر دیر برگزار شد شیخ موسی احمدی ابتدا به بیان وظایف نمایندگان مجلس و اینکه قوه مقننه از مهمترین قوای موجود در کشور است که نقش تعیین کننده ای در جامعه دارد پرداخت و سپس با اشاره به اینکه برخی سایت ها اعلام داشته اند که من بومی نیستم باید خدمت شما عرض کنم که : بومی شهرستان دیر هستم و افتخار می کنم که  مادرم از اهالی باغ عالی ( در نزدیکی دیر) و پدرم از اهالی بردستان می باشد و هنوز هم اقوام ما در این منطقه حضور دارند و در کل من بومی شهرستان دیرم ..احمدی در ادامه افزود که : در سال ۵۲ از منطقه هجرت کردم و به شیراز رفتم و آنجا از محضر آیت الله دستغیب شیرازی درس آموختم . سال ۵۶ از شیراز به حوزه علمیه قم مهاجرت کردم و در شکل گیری انقلاب نیز نقش داشتم و عکس ها و بیانیه های امام را از قم به دیر می آوردم ... من از محضر آیت الله مکارم شیرازی ـ فاضل لنکرانی ـ حشن زاده آملی استفاده برده ام و سپس در آزمون قضایی به عنوان قاضی شهرستان دلیجان پذیرفته شدم .و اینکه برخی می گویند چرا در منطقه نبوده اید باید عرض کنم که : بعلت انتخاب شغل توسط دستگاه قضائی هیچ جای تغییری در آن نیست ..

احمدی سپس به سئوالات حاضران که بصورت کتبی ارائه شده بود پاسخ داده که به برخی پرسش و پاسخ ها اشاره می شود:

چرا ثبت نام کاندیداتوری کرده ای ؟ ـ با تخصص و تجربه ای که کسب کرده بودم و می خواستم این تجربه ها را در خدمت به  منطقه خودم  صرف کنم اقدام به ثبت نام در انتخابات مجلس نمودم. اگر توفیق یافتم که به مجلس راهیابم خداوند را شاکر خواهم بود و اگر توفیق نیافتم بازهم شاکرم...

در صورت راهیابی به مجلس عضو  کدام کمیسیون خواهید شد ؟ ـ با توجه به اینکه نماینده باید در همه کمیسیونها حضور یابد سعی می کنم در همه کمیسیونها حضور یابم ..

نظر شما در رابطه با سهمیه بندی بنزین ؟ این تصمیم دولت مزایا و مشکلاتی داشت اگر بستر مناسبی ایجاد شده بود بعد این قانون اجرا شده بود مشکلات کمتر بود

نظر شما در باره شخص دکتر شریعتی چیست؟ نیروی بسیار خوب . صاحب کتاب و هر کس در زندگی معصوم از خطا نخواهد بود...

ایشان در پاسخ به سئوالی که : آیا در بین مردم کنگان هم همین حرفی را که اینجا زدید می زنید ؟ ( مادرم از باغ عالی است و پدرم از بردستان ) ایشان جواب دادند : که فرقی نمی کند..

نوشته شده توسط دیر نیوز در 21:25 |  لینک ثابت   • 

شنبه هجدهم اسفند 1386

حاجیانی : از تخریب ها هراسی ندارم

سایت خبری بندر دیر : گروه انتخابات

حاجیانی نماینده سابق مردم دیر و کنگان در مجلس شورای اسلامی و کاندیدای هشتمین دوره انتخابات مجلس هشتم در حوزه انتخابیه دیر و کنگان در گفت و گوی تلفنی با سایت خبری بندر دیر اعلام کرد : متاسفانه در  شهر دیر طرفدار یکی از کاندیدا بصورت گسترده  با ساختن تهمت و افترا بر علیه من دست به تخریب من زده است و با اینکه چند بار تذکر داده شده ،دست از تخریب بر نمی دارند و من همین جا اعلام می کنم اگر همین روال ادامه داشته باشد من خودش و کاندیدایش را به مردم معرفی خواهم کرد . حاجیانی در پایان از اقبال عمومی بالای خود سخن گفت و همه کاندیدا را به تقوا در تبلیغاتشان دعوت کرد .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 13:17 |  لینک ثابت   • 

شنبه هجدهم اسفند 1386

سخنرانی قیصر صالحی در جمع مردم آبدان

سایت خبری بندر دیر :ابراهیم دانش

شب گذشته قيصر صالحي نامزد هشتمين دوره مجلس شوراي اسلامي با حضور در مسجد كميل شهر ابدان، به ایراد سخنرانی پرداخت . در اين اجتماع ، قيصر مطالبي بيان داشت كه هم خواندني است ،هم اينكه قابل تامل ميباشد..

گزيده هايي از سخنان قيصر صالحي در شهر ابدان :

با 350 هزار تومان كل  دارايي مالي خود ،تبليغاتم را شروع نموده و مابقي  هزينه ها را دوستان علاقمند خود جوش پرداخت مينمايند و تا 10 ميليون تومان هم بشود انها گفته اند ما پرداخت مينماييم .

با اخرين بررسي و نظر سنجي كه انجام شده است، تا اين لحظه با 15 هزار راي از ساير كانديداها جلوتر هستم .

با توجه به كمبود بنزين در اين روزها، درب هر ستاد تبليغاتي بنده ،بيش از 200 ماشين و بيش از 100 نفر نيروي اماده باش براي تبليغات هستند ،كه بنده از انها خواهش كرده ام، كه بيش از دو يا سه ماشين همراهم نيايند .

(    توجه به ازاء هر نفر دو ماشين )

در قضيه عزل معاون سياسي استاندار بنده    دخالت نداشته ام .

علت عدم همراهي بنده با رييس جمهور، در سفر به استان، شركت در جلسات تخصصي بودجه بوده است و با توجه به اينكه رييس مجمع نمايندگان  استان هستم ، نياز مبرم بود تا دراين  نشستها ي مجلس  باشم .

قيصر را اين باردر  كميسيون نيرو   مجلس ميبينيد .

قيصر در اين دوره نمايندگي 30% و در دور بعد 60% تجربه كسب خواهد نمود.

در كمتر از 6ماه از نمايندگيم،   طرح دو در هزار گاز، را به مجلس دادم و انها هم تصويب نمودند .

اينكه ميگويند : چرا مديران غير بومي در استان و شهرستان هستند، يا اينكه مديري از استان فارس،   رييس فني و حرفه اي  كنگان است، اين يك ايده ونظر غلطي است چرا اينكه ما هم شايد در خارج از استان مديراني داشته باشيم .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 11:0 |  لینک ثابت   • 

شنبه هجدهم اسفند 1386

تصاویری از مراسم تشییع، تدفین و شام غریبان شهدای گمنام

وبسایت خبری بندر دیّر- عکس: حسین فخرایی


جهت دیدن ادامه تصاویر اینجا کلیک نمایید.

پ ن :

۱/تصاویر به صورت اسلاید می باشد، لطفا تا بارگزاری کامل صبر نمایید.

۲/ تصاویر گزیده ای از مراسم در بندر دیّر، روستای جبرانی و بردخون  می باشد.

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 1:23 |  لینک ثابت   • 

جمعه هفدهم اسفند 1386

به جای باد ،اینبار بخشنامه پوستر با خود برد !

با بخشنامه جدید در مورد عدم زدن عکس کاندیدا بر روی بنرهای ستاد تبلیغانی شان ،کاندیدا مجبور شدند عکسهای خودشان بر روی بنرها مخفی کنند ! عکس زیر نمونه ای از این تغییرات را نشان می دهد .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 23:17 |  لینک ثابت   • 

جمعه هفدهم اسفند 1386

بازگشت کنگانی به انتخابات

خبر فوری .. سایت خبری دیرنیوز :

 از کنگان خبر می رسد که از سوی شورای نگهبان قانون اساسی صلاحیت کنگانی برای دومین بار احراز گشته  . شنیده می شود مردم شهرستان کنگان با شنیدن این خبر بشدت خوشحال شدند و به روبوسی با یکدیگر پرداختند. در صورت حضور کنگانی در انتخابات احتمال تغییر در آراء و دگرگونی اوضاع انتخابات بسیار زیاد می باشد.عده ای از مردم شهر کنگان ضمن تماس با سایت خبری دیرنیوز خوشحالی خود را ابراز نمودند .

گرچه عده ای نیز این خبر را در حد شایعه می دانند اما برخی منبع های موثق این خبر را تایید نمودند و از تکذیب آن خودداری نمودند.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 17:57 |  لینک ثابت   • 

جمعه هفدهم اسفند 1386

5 شهید گمنام در شهرستان دیر تشییع و خاکسپاری شدند

همزمان باسالروز رحلت پيامبر گرامي اسلام (ص) پيكر پنج شهيد گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس با حضور گسترده مردم و مسوولان در شهرستان دير در استان بوشهر تشييع و خاكسپاري شد.

امام جمعه دير درآيين تشييع و خاكسپاري پيكر اين شهيدان گفت:اين شهيدان يادگاران هشت سال دفاع مقدس هستند كه نبايد به فراموشي سپرده شوند.

حجت‌الاسلام سيد علي حسيني افزود: بايد تجليل از شهدا عملي شود ومردم براي ادامه راه شهدا در همه صحنه‌ها حضور گسترده داشته باشند.

وي اضافه‌كرد: تجليل از شهدا حضور حداكثري درپاي صندوق‌هاي راي انتخابات هشتمين دوره‌مجلس شوراي‌اسلامي وانتخاب آگاهانه فردي است كه به شهدا نزديكتر و از ولي فقيه اطاعت بيشتري داشته باشد.

پيكرهاي شهداي گمنام شهرستان دير در جوار مرقد "بي بي‌هاشميه" شهر دير به خاك سپرده شدند.

شهرستان دير با بيش از ‪ ۶۰‬هزار نفر جمعيت در جنوب استان بوشهر ‪ ۱۱۳‬شهيد تقديم انقلاب و ميهن اسلامي كرده‌است و پنج شهيد مفقودالاثر دارد.

نوشته شده توسط دیر نیوز در 16:11 |  لینک ثابت   • 

جمعه هفدهم اسفند 1386

معرفی نامزدهای انتخاباتی

(۱) حاج کامبیز یوسفــــی

کاندیدای هشتمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

صداقت بهترین سیاست است ..

نام و نام خانوادگی : حاج کامبیز یوسفی       سال تولد : شهریور ماه ۱۳۴۵

کارشناس علوم اجتماعی        محل تولد : شهر آبدان

*عکس مربوط به ۹ سالگی کامبیز یوسفی می باشد !*

 سوابق : آموزگاری مدارس آبدان و دیر.. معاون مالی و اداری آموزش و پرورش شهرستان دیر.. سرپرست آموزش و پرورش شهرستان دیر..بخشدار ریز ... معاون فرماندار جم... فرماندار جم ...عضو شورای اسلامی شهر آبدان در دوره های اول و دوم، رییس شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دیر در دوره ی اول، رییس شورای اسلامی شهرستان دیر در دوره ی دوم، نماینده ی شورای اسلامی شهرستان دیر در در شورای عالی استان در دوره ی دوم ...

سابقه حضور در جبهه های حق علیه باطل : ۳۰ ماه حضور داوطلبانه

 آخرین خبر از یوسفی به نقل از وبسایت شخصی ایشان


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دیر نیوز در 0:25 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه شانزدهم اسفند 1386

قیصر صالحی در جمع اعضای ستاد انتخاباتی اش در دیر

قیصر صالحی دقایقی پیش با حضور در ستاد انتخاباتی اش در شهر دیر از نزدیک فعالیت اعضای ستاد انتخاباتی خود را زیر نظر گرفت . قیصر صالحی که  با حضور هوشمند ریس دفترش در این جمع حضور داشت .با تاکید بر حفظ حرمت رقبا توسط هوادران و اعضاء ستاد خود از آنان خواست تا  از تخریب کاندیداهای دیگر خود داری کرده و فقط به معرفی کاندیدای مورد حمایت خود بپردازند . ستاد انتخاباتی قیصر صالحی تا کنون شلوغ ترین ستاد انتخاباتی شهر دیر می باشد .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 22:24 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه شانزدهم اسفند 1386

شعارهای تبلیغاتی

سایت خبری دیرنیوز ـ گروه انتخابات

با توجه به شروع انتخابات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی همه نامزدها در دیر ستادهای خود را فعال کرده و با نصب بنرهای متفاوت که حاوی شعارهای انتخاباتی هر یک از نامزدها می باشد کار تبلیغاتی خود را به صورت رسمی شروع کرده اند .

اما جالب ترین نکته از شعارهای تبلیغاتی :

شعار انتخاباتی علی کرمی : دست در دست هم دهیم به مهر...

قیصر صالحی : میهن خویش را کنیم آباد..

این شعارها که بر روی بنرهای این دو نامزد از دو طیف متفاوت و با دیدگاههای متفاوت سیاسی درج شده است  توجه همگان را به خود جلب کرده است .

کامبیز یوسفی : صداقت بهترین سیاست است..

ستادهای انتخاباتی قیصر صالحی . کامبیز یوسفی . عسکر جلالیان.عبدالله حاجیانی . شیخ موسی احمدی.علی کرمی  در نقاط مختلف شهر دیر راه اندازی شده و هر یک از این نامزدها با توسل به چهره های شاخص و سرشناس  سعی در جلب آراء مردم به نفع خود را دارند . در روز اول انتخابات کامبیز یوسفی و عسکر جلالیان با حضور در شهر دیر ستادهای خود را افتتاح نمودند.

سایت خبری بندر دیر در پی توهین یکی از وبلاگهای استانی ( که تنها ۶ روز از تولدش می گذرد)هیچ واکنشی نشان نمی دهد و در این راستا به اطلاع مخاطبان گرامی می رساند که طبق رسالت خود در امر اطلاع رسانی از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد و هیچگاه از هیچ نامزدی حمایت نخواهد کرد.. از آنجایی که همه نامزدهای انتخاباتی  خواهان پیشرفت منطقه اند و یکی از هدفهای سایت خبری دیرنیوز نیز ایجاد بستر جهت این امر بوده  رسماْ بیطرفی خود را اعلام می کنیم..

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 15:43 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه شانزدهم اسفند 1386

مصاحبه با باسابقه ترین حاجی ایران..

برای شما قابل تصور نیست. ما با اتومبیل از فیروزآباد تا بوشهر، بندر دیر یا بندر گناوه می‌آمدیم. تازه در آنجا سوار لنج بادبانی می‌شدیم و به بحرین، قطر یا امارات می‌رفتیم. آنجا باید چند روز می‌ماندیم و بعد، با گذشتن از یک خلیج، خودمان را به اول سرزمین «خُبَر» (عربستان) می‌رساندیم. از آنجا با ماشین‌های باری، اول به قطیف و احصاء و سپس به دهران و ظهران می‌رفتیم. تازه ما به ریاض رسیده بودیم و باید با ماشین‌های دیگری به مکه می‌رفتیم. آن زمان، هیچ جاده‌ای در عربستان آسفالت نداشت و راه‌ها رملی بود. گاهی تا رکاب کامیون در شن فرو می‌رفت و باید به زحمت آن را خارج می‌کردیم. چوب‌های مخصوصی را زیر چرخ کامیون می‌انداختیم تا از دل شن در بیاید..

 


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دیر نیوز در 14:9 |  لینک ثابت   • 

پنجشنبه شانزدهم اسفند 1386

پارس شمالی خداحافظ!!

از وزارت نفت خبری می رسد که مجتمع اداری و پشتیبانی پارس شمالی در چغادک استان بوشهر بزودی راه اندازی خواهد شد. سرپرست تاسیسات اداری پارس شمالی نیز مهندس صابری منصوب گشته است . این در حالی است که محدوده این پروژه عظیم ملی در سه شهرستان دیر دشتی و تنگستان واقع گشته است . در همین راستا نیز پروژه فرودگاه پارس شمالی در عالی شهر احداث خواهد شد . مردم شهرستان دیر که پیش از این در تجمعات مختلف خواستار حضور همزمان تاسیسات اداری و فیزیکی این پروژه گشته بودند از این اتفاق دلخورند و با تماس با مقامات مختلف پیگیر قضیه هستند . از منابع غیر رسمی نیز خبر می رسد که هیچکدام از مدیران رده بالای این پروژه از اهالی بومی سه شهرستان واقع شده در محدوده پروژه نمی باشند که این امر نیز مورد انتقاد فعالان اجتماعی و سیاسی منطقه گشته است .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 13:38 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه پانزدهم اسفند 1386

یک حوزه انتخابیه با این همه رقیب !

مدیر سایت خبری بندر دیر :عبدالمحمد شعرانی

در حالی که تنها چند ساعت  به آغاز رسمی تبلیغات هشتمین دوره انتخابات مجلس مانده ،ستادهای ۶ کاندیدای حوزه انتخابیه دیر و کنگان فعالیت خود را آغاز کرده اند . در حالی که حوزه انتخابیه دیر و کنگان هنوز در شوک رد صلاحیت مجید حسینی کنگانی قرار دارد ،حوزه انتخابیه دیر ،کنگان و جم شاهد رقابتی ترین انتخابات تاریخ خود خواهد بود ! گواه کارشناسان سیاسی منطقه به غیر قابل پیش بینی بودن این دوره از انتخابات ،در این حوزه انتخابیه استان بوشهر خواهد بود . قیصر صالحی نماینده کنونی که طبق آخرین نظرسنجی های انجام شده رای اول جنوب کنگان را در اختیار خواهد داشت ، و در مرکز کنگان نیز با رقیبی سخت چون شیخ موسی احمدی رقابت خواهد کرد .قیصر صالحی به آینده خوش بین است و منتظر اتفاقات خاص خواهد ماند ! عسکر جلالیان در حالی خود را شانس اول این حوزه انتخابیه برای راهیابی مجلس می داند که در مرکز آرای خود یعنی جم ،با رقیبی پرتوان و مردمی به نام کامبیز یوسفی روبرو است ! جلالیان توانسته در دیر فعالیت گسترده ای داشته باشد اما باید در انتظار ماند که  آیا دیریها با حضور سه کاندیدای بومی خود ! به او رای خواهند داد ؟ علی کرمی با رد صلاحیت کنگانی نامزد نهایی اصلاح طلبان در این حوزه انتخابیه شد. اما  او خوب می داند که مردم این حوزه انتخابیه هرگز با نگاهی سیاسی نماینده به مجلس نفرستاده اند ! کرمی به رای شهرستان دیر بسیار خوش بین است و امید فراوانی به جذب آرای فرهنگیان با توجه به حضورش در مسند ریاست اداره آموزش و پرورش دیر وکنگان دارد. شیخ عبدالله حاجیانی با تجربه ترین کاندیدای این حوزه انتخابیه است !وی که ۸ سال نماینده این حوزه انتخابیه بوده  این روزها مورد آماج تخریب ها و تهمت ها قرار گرفتهو برخلاف شایعات که حاجیانی در شهر خود یعنی آبدان رای ندارد ،دیشب در جلسه ای در آبدان صدها نفر از فرهنگیان و افراد با نفوذ این شهر حمایت خود را از او اعلام کرده اند ! حاجیانی در دیر نیز جلساتی برگزار کرده و ستادهای خود را سازمان دهی کرده است حضور حاجیانی در منطقه ویژه می تواند کفه ترازو را به نفع او سنگین کرده ! و لرزه در تن رقیبانش ایجاد کند .! کامبیز یوسفی فرماندار سابق جم دیشب در جلسه ای در کنگان ستادهای خود را سر و سامان داده ، یوسفی که بنا بر شنیده ها با توجه به حضور نداشتن کاندیدایی از منطقه جم  شانس اول انتخاب مردم جم خواهد بود . یوسفی  در کنگان فعالیت آرامی داشته است اما در دیر فعالیت بیشتری داشته است . شیخ موسی احمدی که کاندیدای نهایی اصولگرایان این حوزه انتخابیه است ، پر کار ترین کاندیدای این حوزه انتخاب بوده است !در تجمع دیشب مردم کنگان در مقابل فرمانداری این شهر مردم با این شعار که ما کاندیدای فارسی نمی خواهیم میزان رای خود را به او اعلام کرده اند! احمدی در دیر فعالیت وحشتناکی داشته است و توانسته است نیروهای پر نفوذ این شهر را به خود جذب کند ،حالا باید ماند و دید که آیا شیخ طالب عاشوری (ریس ستاد احمدی در دیر ) فرشته نجات احمدی خواهد شد ؟

نوشته شده توسط دیر نیوز در 22:57 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه پانزدهم اسفند 1386

جلیل شعرانی کمک داور دیدار تیم های فولاد خوزستان و همای تهران

جلیل شعرانی  داور خوب دیری از سوی کمیته داوران کشور به عنوان  کمک داور  دیدار تیم های فولاد خوزستان و همای تهران از سری مسابقات هفته شانزدهم لیگ یک کشور که در تاریخ ۲۱/۱۲/۸۶ در اهواز برگزار می شود انتخاب گردید .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 17:2 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه پانزدهم اسفند 1386

تصاویری از مراسم استقبال از شهیدان گمنام

وبسایت خبری بندر دیّر-حسین فخرایی

بندر دیّر
ادامه عکسها را در ادامه مطلب ببینید....


ادامه مطلب
نوشته شده توسط دیر نیوز در 15:51 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه پانزدهم اسفند 1386

گرد همایی اعضای ستاد های انتخاباتی کامبیز یوسفی در کنگان

شب گذشته در شهر کنگان  200 نفر از اعضای ثابت 45 ستاد انتخاباتی کامبیز یوسفی گرد هم جمع آمدند و به مشورت، همفکری و در نهایت برنامه ریزی برای تبلیغات منسجم پرداختند.در این جمع مسئولین ستادهای دیر، کنگان، جم،ریز و آبدان به ایراد سخنرانی پرداختند. سپس حاج  کامبیز یوسفی نکاتی را در مورد تبلیغات انتخابات بیان کرد که اهم آن، معرفی کاندیدای خود به عموم، رعایت اخلاق انتخاباتی و عدم تخریب رقبا بود. بنابراین انتظار می رود که ستادهای انتخاباتی کامبیز یوسفی در روزهای آینده بسیار منسجم و برنامه ریزی شده  پا به رقابت انتخاباتی بگذارند .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 15:25 |  لینک ثابت   • 

چهارشنبه پانزدهم اسفند 1386

علی کرمی نامزد نهایی اصلاح طلبان حوزه انتخابیه دیر و کنگان

اسامی نامزدهای مورد حمایت ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان بوشهر اعلام شد . در حوزه انتخابیه دیر و کنگان با رد صلاحیت مجید کنگانی ،علی کرمی ریس سابق آموزش و پرورش دیر و کنگان به عنوان نامزد نهایی اصلاح طلبان معرفی شد . اسامی نامزد های ستاد ائتلاف اصلاح طلبان استان بوشهر در حوزه های دیگر استان به این شرح می باشد :

۱- سید مهدی پورفاطمی در حوزه دشتی و تنگستان

 ۲-  حسن قائدزاده در حوزه بوشهر، گناوه ، دیلم

 ۳- جوانشیر کدخدا پور در حوزه دشتستان

 

نوشته شده توسط دیر نیوز در 14:40 |  لینک ثابت   • 

سه شنبه چهاردهم اسفند 1386

کنگانی :من مسلمانی متعلق به همین منطقه ام ...

مجید کنگانی با بیرون رفتن از فرمانداری کنگان در جمع مردم این شهر حضور یافت و گفت : من یک بچه مسلمانم و به مسلمان بودن خود افتخار می کنم و رد صلاحیت شدن به دلیل عدم التزام عملی به اسلام را بهانه ای بیش نمی دانم. من مسلمانی متعلق به همین منطقه ام که همگی شما مرا به عنوان یک بچه مسلمان می شناسید. دلیل رد صلاحیت من این بود که نگاه من متفاوت تر از دیگر کاندیداها بود. کنگانی در پایان به هوادارانش گفت :ما تا روز 24 اسفند ماه در کنار همدیگر هستیم. وی سپس از هوادارانش خواست هر که به او علاقه دارد متفرقه شود ،و مردم کنگان با چشمانی اشک آلود فرمانداری کنگان را به سوی خانه های خود ترک کردند .

نوشته شده توسط دیر نیوز در 23:41 |  لینک ثابت   • 
مطالب قدیمی‌تر